Co kupić na baby shower? Oto kilka sprawdzonych pomysłów

12-11-2020

Imprezy baby shower z jednej strony są w naszym kraju coraz popularniejsze, a z drugiej, wiele osób nie mało dotąd jeszcze okazji bawić się na tego rodzaju przyjęciach. Nic zatem dziwnego, że po otrzymaniu zaproszenia, nie do końca wiadomo, na jaki prezent dla przyszłej mamy się zdecydować. Co zatem warto kupić? Nasze podpowiedzi znajdziesz poniżej.

 

Baby shower (nazywane także w Polsce „Brzuszkowym” lub „Bociankowym”) to nic innego jak przyjęcie wyprawiane z okazji nadchodzącego wielkimi krokami porodu. Zwyczaj ten przywędrował do nas z Zachodu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych. Przebieg takiej imprezy jest prosty – w mieszkaniu przyszłej mamy (uprzednio udekorowanym) zjawiają się zaproszeni goście, którzy wręczają ciężarnej różnego rodzaju podarunki mogące przydać się jej, gdy na świecie pojawi się wyczekiwany od miesięcy noworodek. Co najlepiej się sprawdza jako upominek na tę wyjątkową okoliczność?

 

Co kupić na baby shower? Tych prezentów unikaj

Na początek warto od razu wyjaśnić, jakich prezentów na pewno należy unikać. Przede wszystkim, zrezygnuj z kupowania kosmetyków dla malca oraz dla jego mamy. Powód jest prosty – używanie danych preparatów pielęgnacyjnych to sprawa indywidualna. Prawdopodobieństwo zakupu czegoś, co nie wpasuje się w gusta obdarowanej osoby, jest w takim przypadku ogromne. Ponadto, przyszła mama nie wie nawet, jakich kosmetyków powinna używać do pielęgnacji noworodka. Może się bowiem okazać, że maluch będzie uczulony na jakieś środki i stosowanie otrzymanych kremów lub oliwek będzie po prostu niemożliwe.

Kwestią sporną jest także kupowanie pieluszek jednorazowych. Większość rodziców decyduje się na ich używanie, jednak trzeba mieć świadomość, że na rynku istnieje kilku producentów takiego asortymentu. Poszczególne pieluszki różnią się od siebie np. chłonnością. Dobrze byłoby zatem wcześniej dowiedzieć się od organizatorki baby shower, czy w ogóle planuje korzystać z pieluch jednorazowych i w przypadku uzyskania odpowiedz twierdzącej, spytać się o preferowaną markę.

Wśród prezentów niezalecanych, znajdują się też zabawki. Te początkowo będą całkowicie zbędne. Minie kilka miesięcy, zanim pluszaki czy inne gadżety zainteresują rezolutnego niemowlaka. Wyjątek mogą stanowić grzechotki lub gryzaki. Tu też jednak warto mieć świadomość, że przyszła mama zapewne zdołała się już w takie akcesoria zaopatrzyć. Na pewno unikajmy zabawek „grających”, które nie tylko będą prawdziwym testem na cierpliwość rodziców, ale też mogą przebodźcować maluszka.

 

Prezent na baby shower – pomysły praktyczne

Co zatem warto kupić? Pomysłów na udany prezent z okazji baby shower jest naprawdę dużo, a jedyne, co może Cię ograniczyć, to budżet, jakim dysponujesz. Większość osób decyduje się na podarowanie czegoś praktycznego. Wśród upominków królują oczywiście ubranka. Najlepiej sprawdzą się te o rozmiarze 62 lub 68. Zakup mniejszych ciuszków niesie ze sobą ryzyko, że nie będą one pasować na noworodka.

Do najbezpieczniejszych prezentów z okazji baby shower można zaliczyć karty podarunkowe do sklepów z asortymentem dziecięcym. To podarek, który na pewno zostanie dobrze wykorzystany przez rodziców. Z drugiej strony, cześć osób może uznać, że zakup vouchera było swego rodzaju „pójściem na łatwiznę” lub prezentem zakupionym w ostatniej chwili.

Nie kupuj butelek, smoczków i tego rodzaju akcesoriów. Większość przyszłych mam w chwili organizacji baby shower posiada je już w swoim ekwipunku. Zamiast tego lepiej zainwestować np. w elektroniczną nianię, lampkę nocną do pokoju malucha czy maskotkę szumiącą ułatwiającą zasypianie.

 

Co kupić na baby shower – prezent oryginalny i pomysłowy

Dobrym pomysłem na prezent z okazji baby shower będzie zakup czegoś, co z jednej strony okaże się przydatne przyszłym rodzicom i co sprawi im ogromną radość, a z drugiej, z dużym prawdopodobieństwem nie pomyśleli jeszcze o tego rodzaju zakupie. Przykładów takich podarunków można wyliczać bez końca. Na pewno dobrze w tej roli sprawdzą się nasze pamiętniki, albumy do zdjęć czy pudełka wspomnień.

Innym pomysłem może być chociażby wykupienie sesji rodzinnej u dobrego fotografa. Przyszli rodzice będą mieć okazję do stworzenia jedynej w swoim rodzaju pamiątki. Często zdarza się także, że przyszłej mamie przekazuje się w podarku bon na masaż czy nawet wyjazd do spa.

 

Co kupić na baby shower – prezent DYI

Masz smykałkę do robótek ręcznych? W takim razie zdecyduj się na prezent wykonany własnymi rękami. Może być to mała przytulanka, ramka na zdjęcie, czapeczka, grzechotka i cokolwiek sobie wymyślisz. Taki podarek na pewno zostanie doceniony. Obdarowana osoba dostrzeże, ile pracy oraz wysiłku kosztowało Cię wykonanie takiego oryginalnego prezentu. Jedyne, co może Cię w tym przypadku ograniczyć, to Twoja wyobraźnia!

 

Pozostałe pomysły na prezent na baby shower

  • Poduszka do karmienia
  • Kokon niemowlęcy
  • Otulacz
  • Organizer do torby
  • Rożek niemowlęcy