Co to jest Baby Shower? Kiedy zorganizować, co kupić?

02-12-2021

CZYM WŁAŚCIWIE JEST BABY SHOWER?

Na pewno wszyscy spotkali się z tym stosunkowo nowym, ale bardzo popularnym rodzajem imprezy! Baby shower to nic innego jak spotkanie na cześć maleństwa oraz Jego mamy! Nowa moda, która podobnie jak Halloween czy Walentynki została do nas sprowadzona z Ameryki (tam pojawiła się już w XVIII w.), od niedawna całkiem dobrze się u nas zadomowiła. Po polsku często korzysta się z nazwy bociankowe :)

Tłumaczenie nazwy z angielskiego zdradza nieco charakter imprezy - prysznic "shower" w tym przypadku ma symbolizować deszcz prezentów, którymi obsypywane jest dziecko i mama.

PLAN - TO POCZATEK DOBRZE ZORGANIZOWNEJ IMPREZY

Uroczystość odbywa się przeważnie w okolicy 8 - 9 miesiąca ciąży. Całość może przebiegać w formie niespodzianki i być całkowitym zaskoczeniem dla mamy lub być zaplanowanym, oficjalnie zapowiedzianym spotkaniem. Organizacja przypada najczęściej jednej z najbliższych osób ciężarnej, może to być np. siostra, kuzynka czy przyjaciółka. Miejsce spotkania to w większości przypadków mieszkanie jeden z Pań, choć coraz więcej popularności zyskują spotkania organizowane w restauracjach często przygotowane przez profesjonalne firmy, które dbają o całą oprawę takiego przyjęcia. 

Spotkanie o którym mowa planowane jest z uwzględnieniem najmniejszych detali - od kolorystyki, dekoracji, menu po listę prezentów, dzięki której łatwiej jest  skompletować wyprawkę i wszystkie potrzebne, na początku życia niemowlaka, rzeczy. Na pewno kojarzycie też zjawiskowe torty wykonane ze zwiniętych pieluszek i innych drobiazgów. 

Ostatnio ważną częścią baby shower stał się tzw. gender reveal - Oznajmienie wszystkim ukrywanej do tej pory płci maleństwa! Prawdziwa ekscytację - Tyle radości i emocji, jednego dnia!

ZABAWY NA BABY SHOWER

Żeby urozmaicić uroczystość organizowane są różne gry i zabawy. Jedną z najbardziej popularnych są zawody w zmianie pieluszki na czas. Panie mają zawiązane oczy i muszą, w jak najkrótszym czasie, prawidłowo przebrać lalkę. Świetnie sprawdzi się też wspólne malowanie brzucha przyszłej mamy czy spekulacje na temat tego jak będzie wyglądało czy jaki będzie miało charakter przyszłe maleństwo. To wspaniały czas na wymienienie się doświadczeniem, udzieleniem kilku dobrych rad na start i wsparcie kobiety w ciąży przed tak ważnym, zbliżającym się wielkimi krokami momentem.

WSPOMNIENIA DO ZACHOWANIA - POMYSŁ NA PREZENT 

To bardzo miłe spotkania, dużo emocji, radości i  chwil nie do zapomnienia. Dlatego istnieją dobre sposoby na to, żeby ich nie stracić! Wystarczy, że na liście prezentów uwzględnicie Pamiętnik Moje dzieciństwo. To doskonały moment na rozpoczęcie spisywania historii dzieciństwa dziecka. To prezent bardzo uniwersalny i ponadczasowy. Wyjątkowa pamiątka, bo przecież nikt nie zapisze drugiej takiej historii jak nasza! Tu nie da się nic skopiować, przepisać. Ten pamiętnik to zamknięta w twardej okładce, zapisana na kartkach papieru przygoda. Najważniejsza i najpiękniejsza na świecie - macierzyństwo.