Jakie ozdoby świąteczne możesz przygotować z dziećmi?

02-12-2021

CORAZ BLIEJ ŚWIĘTA!

Dla osób, które nie przepadają za jesienią to hasło jest niczym szalupa ratunkowa, żeby przetrwać najtrudniejszy czas szarości, wilgoci i zimna. Myśl o zbliżających się wielkimi krokami Świętach i jesienna aura za oknem to połączenie, które sprzyja szukaniu pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z naszymi dziećmi. Przecież każda mama wie, że dobra, angażująca zabawa, kiedy nie można wyjść na dwór, jest wręcz na wagę złota. Jeszcze jakby tak połączyć przyjemne z pożytecznym?! Czyli dobrze się bawić, spędzić czas z dziećmi i zrobić rodzinne coś co można fajnie wykorzystać...?! Oczywiście, że się da! Koniecznie sprawdźcie o czym mowa.


TRADYCJA ZDOBIENIA CHOINKI

Tradycja zdobienia choinek narodziła się  w XVI w. w Niemczech. Najczęściej przyozdabiamy sosnę, świerk lub jodłę. Drzewko świąteczne jest symbolem odrodzenia, nowego życia i płodności. Jego kolor zaś synonimem nadziei. Nie przypadkiem do dekorowania naszych choinek wykorzystujemy światełka czy łańcuchu. Światło nawiązuje do narodzin Jezusa Chrystusa, wskazuje drogę i chroni dom. Łańcuchy stanowią metaforę rodzinnych więzi, a bombki wspomnianych już w tekście jabłek, które podobnie jak orzechy odnosiły się do dobrobytu i siły. Tutaj warto zaznaczyć, że ozdoby to dla wielu coś więcej niż gotowe sznury lampek czy sklepowe bombki...prawdziwe dekoracje możemy stworzyć także sami!


OZDOBY ŚWIĄTECZNE DIY

W Internecie aż roi się od pomysłów na zrobione w domu ozdoby świąteczne! Wielu z Was na pewno pamięta ze swojego dzieciństwa chociażby łańcuchy z bibuły czy kolorowego papieru! W charakterze bombek świetnie sprawdza się własnej roboty pierniczki, (przepis na pyszne pierniczki znajdziecie tutaj), czy pokrojone w cienkie plastry  i odpowiednio wysuszone owoce cytrusowe. Bombki można wykonać kupując styropianowe kule i ozdobić je na tysiąc różnych sposób: okleić kolorowym papierem, kasza, itp.

Święta to fantastyczny moment nie tylko na tworzenie nowych rodzinnych tradycji, ale też mnóstwo okazji do zabawy z dziećmi! Przecież wspólne przygotowanie śnieżynek z papieru, zbieranie szyszek, które później wykorzystamy do powiedzenia na drzewku czy sklejanie surowego makaronu w przeróżne kształty na bombki to tylko kilka opcji na urozmaicenie wspólnie spędzonego popołudnia! To także najlepsza chwila na powrót do Świątecznych wspomnień i zbieranie nowych... I w tym roku możemy zadbać o to, żeby te najcenniejsze chwilę nigdy nie przepadły!


NIEZAPOMNIANE WSPÓLNIE SPĘDZONE CHWILE

Wszystko co się dzieje, co sprawia nam najwięcej radości, czego nigdy nie chcielibyśmy wyrzucić z pamięci możemy zachować w Kronice Nasze Święta. To odpowiednie miejsce na wspomnienia, ale też zdjęcia dokumentujące te wyjątkowe momenty. Takie pamiątki nadają wspomnieniom wyjątkową oprawę, dzięki nim stają się wieczne i zawsze są wprost na wyciągnięcie ręki.