Prezent dla noworodka – co kupić, a czego unikać?

28-01-2021

Rodzina bliskiej Ci osoby właśnie się powiększyła? Zapewne szykujesz się do pierwszych odwiedzin maluszka i szukasz dla niego odpowiedniego prezentu.  Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego upominku dla tak małego dziecka nie jest łatwy. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na prezent dla noworodka. Sprawdź je, zanim kupisz coś, co okaże się całkowicie nieprzydatne lub kłopotliwe. 

 

Prezent dla noworodka to tak naprawdę po części upominek dla jego rodziców. Większość tego rodzaju podarunków trafia w ręce dorosłych. Nawet jeśli dany gadżet przeznaczony jest tylko dla najmłodszych dzieci, to i tak nie będą one korzystać z niego samodzielnie. Dlatego też wybierając prezent dla noworodka, ważne jest zwrócenie uwagi na to, by był to przedmiot przydatny nie tylko dla dzidziusia, ale też dla jego rodziców. Co zatem warto kupić? 

 

Pamiętnik dziecka „Moje dzieciństwo”  

Dobrym pomysłem na upominek dla noworodka będzie elegancki pamiętnik do zapisywania najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Dzięki takiej księdze rodzice maluszka będą mogli dokumentować jego pierwsze życiowe sukcesy (np. pierwsze wypowiedziane słowa) i w ten sposób stworzą jedyną w swoim rodzaju rodzinną pamiątkę. Pamiętniki „Moje dzieciństwo” można znaleźć w naszym sklepie pod tym adresem URL: https://luxnote.pl/category/pamietniki-dla-dzieci. W ofercie dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych. Kronika dziecka sprawdzsię doskonale jako prezent na każdą okazję. Idealnym dodatkiem dla niej będzie personalizowany Memory Box (https://luxnote.pl/category/pudelko-wspomnien).  

 

Kocyk  

Młodzi rodzice szybko przekonują się, że kocyków dla noworodków nigdy nie jest za wiele. Przy małym dziecku dość szybko się one brudzą, więc dobrze jest mieć w zanadrzu ich kilka egzemplarzy. Ponadto, w zależności od temperatury otoczenia, przydadzą się kocyki różnej grubości. Podarowanie rodzicom maluszka takiego upominku na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę. Zwróćmy tylko uwagę na materiał wykonania narzutki. Najlepiej, jeśli będzie to kocyk bawełniany, muślinowy, bambusowy, wełniany lub minky. 

 

Śpiworek do spania  

Zdarza się, że maluchy nie przepadają za tradycyjnymi kołderkami lub kocykami. W takim wypadku dobrym pomysłem na prezent będzie zakup śpiworka. Co ciekawe, taki gadżet ma uniwersalne zastosowanie i przy wyborze nieco większego rozmiaru będzie służył maluchowi całkiem długo. Rodzice będą go mogli wykorzystać np. jako ocieplaną wkładkę do wózka spacerowego lub do sanek, gdy dziecko będzie już samodzielnie siedzieć.  

 

Szumiące zabawki  

W przypadku prezentów dla noworodków najlepiej unikać kupowania zabawek. Powód jest prosty – tak małe dziecko nie jest jeszcze nimi zainteresowane. Nie ma sensu zasypywać rodziców kolejnymi pluszakami, klockami czy lalkami, gdyż minie co najmniej kilka długich miesięcy, zanim ich pociecha zechce się nimi bawić. Wyjątek mogą stanowić jednak zabawki szumiące. Emitowany przez nie dźwięk jest dla wielu noworodków kojący i ułatwia im zasypianie.  

 

Lampka nocna  

Skoro już o zasypianiu mowa, noworodki rzadko kiedy śpią w całkowitej ciemności. Przy ich łóżeczku musi znajdować się lampka nocka emitująca ciepłe, mało agresywne światło. Zakup takiego gadżetu okaże się trafionym prezentem, nawet jeśli rodzice malucha zaopatrzyli się wcześniej w taki produkt. Można bowiem zdecydować się na lampkę bezprzewodową, ładowaną przez kabel USB, która nie będzie przez całą noc podłączona do sieci i tym samym nie pobierze tak dużo energii co tradycyjne źródła światła. 

 

Czego unikać? 

Jak zostało już wspomniane – zabawki nie są dobrym pomysłem na prezent dla noworodka. Na tego rodzaju upominki przyjdzie jeszcze czas. Ponadto, nie kupuj tak małemu dziecku wyjątkowo drogich rzeczy, szczególnie bez konsultacji z jego rodzicami. Taki gest może doprowadzić obdarowanych w spore zakłopotanie. Unikaj również prezentów podejrzanego pochodzenia lub po prostu słabej jakości. Wiele osób kupuje w prezencie ubranka. Rodzice noworodka mają ich aż nadto, więc warto dwa razy przemyśleć, czy taki upominek się sprawdzi. W ostateczności można podarować ciuszki w nieco większym rozmiarze, które przydadzą się za kilka miesięcy.