Prezent na Mikołaja dla rocznego dziecka i nie tylko – kilka sprawdzonych pomysłów

30-11-2020

Mikołajki za pasem, więc najwyższy czas rozejrzeć się za odpowiednim prezentem dla swojego dziecka. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego podarku nie zawsze jest zadaniem łatwym. Nie lada wyzwanie czeka chociażby rodziców najmłodszych maluchów. Co najlepiej kupić np. rocznemu dziecku? Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów.

 

Bądźmy szczerzy – roczne maluchy (a nawet nieco starsze) jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że o poranku 6 grudnia przy ich łóżku powinny znajdować się wymarzone prezenty. To poniekąd daje rodzicom nieco większe pole manewru, którzy z okazji Mikołajek mogą pozwolić sobie na zakup upominku bardziej praktycznego. Z drugiej strony – chyba każdy chce, by jego dziecko już na wczesnym etapie życia mogło poznać niezwykłą magię zbliżających się świąt choćby przez podarowanie mu czegoś, co wywoła u niego nieskrywaną radość. Na co zatem warto się zdecydować? Oto kilka propozycji na prezent mikołajkowy dla rocznego (a także nieco młodszego lub starszego) dziecka.

 

Pamiętnik na wspomnienia z dzieciństwa

Mikołajki to doskonała okazja do podarowania swojemu maluchowi wyjątkowego podarunku w postaci pamiętnika na wspomnienia z dzieciństwa. Oczywiście, zapiski w takiej księdze wykona zapewne rodzic, jednak nie oznacza to, że maluch nie może brać czynnego udziału w tworzeniu tego rodzaju kroniki. W dostępnym w naszym sklepie pamiętniku można bowiem nie tylko pisać, ale też umieszczać rysunki, odbijać za pomocą farb stopy i dłonie, a także dowolnie go dekorować! Wspólnie z dzieckiem stworzysz fantastyczną pamiątkę z pierwszych sześciu lat jego życia. Pamiętnik dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Oprawiony w twardą okładkę powinien posłużyć Wam na lata. Doskonałym dodatkiem do niego będzie eleganckie pudełko wspomnień, w którym można umieścić najważniejsze pamiątki z pierwszych miesięcy życia maluszka (produkt także dostępny w naszym sklepie). W ofercie Luxnote.pl można również znaleźć specjalne świąteczne zestawy prezentowe, zawierające m.in. wspomniane pamiętniki dla dzieci.

 

Zabawki

Czym byłyby Mikołajki bez prezentów w formie zabawek? Choć zwykle nie jesteśmy entuzjastami takich podarunków, to w tym przypadku możemy zrobić wyjątek. Niemowlęta, dzieci roczne i te nieco starsze mimo wszystko lubią bawić się różnego rodzaju kolorowymi gadżetami wspierającymi ich rozwój. Na pewno więc ucieszą się, gdy w ich ręce trafi kolejna piękna zabawka. Warto jednak wybrać taką, która zajmie latorośl na kilka dłuższych chwil i np. wspomoże ćwiczenia motoryki czy koordynacji. Za przykład niech posłużą sortery, czyli pudełeczka z różnymi otworami, w których należy umieścić klocki o pasujących do nich kształtach. A skoro już o klockach mowa – te pobudzają wyobraźnię i zachęcają dziecko do kreatywnego myślenia. Prosty zestaw wykonany z drewna na pewno będzie dobrym pomysłem na mikołajkowy prezent. Warto też rozejrzeć się za puzzlami dostosowanymi do rocznych dzieci.

 

Konik na biegunach

Klasyczna zabawka w nowoczesnym wydaniu. Tradycyjny konik na biegunach może być dla rocznego dziecka jeszcze mało stabilny, jednak bez problemu można znaleźć jego odpowiedniki dla maluchów, które np. opanowują dopiero sztukę chodzenia. Takie bujaki posiadają zwykle specjalne siedzisko i są mniejszych rozmiarów.

 

Kryjówka lub namiot

Dzieci lubią tworzyć różne kryjówki dla siebie i swoich zabawek. Z braku laku zwykle za takowe służą szafy czy przestrzenie między meblami. Mikołajki to jednak dobry pomysł, by podarować rezolutnemu maluchowi gotowy kącik do zabawy. I tak można zdecydować się np. za zakup namiotu do pokoju lub suchego basenu. To też bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodziców. W namiocie lub basenie zmieszczą się wszystkie zabawki dziecka, które dotąd porozrzucane były w całym mieszkaniu.

 

Pościel

Dobrym pomysłem na mikołajkowy prezent dla dziecka będzie też pościel do łóżeczka. Nowy zestaw nada pokoikowi malucha zupełnie nowego blasku, a sen w takim komplecie stanie się jeszcze przyjemniejszy. Być może Twoje dziecko ma już ulubione postaci z bajek? Jeśli tak, to pościel z ich podobizną na pewno przypadnie mu do gustu.

 

Podsumowując

Mikołajki (a także zbliżające się Boże Narodzenie) to doskonała okazja do podarowania swojemu dziecku wyjątkowego prezentu. Nie ma znaczenia, że nasz roczny maluch może jeszcze nie zrozumieć, dlaczego akurat w tym dniu został obdarowany np. nową zabawką. Istotne jest, by od najwcześniejszych momentów jego życia przekazywać mu różnego rodzaju tradycje i zwyczaje. Dawanie prezentów w Mikołajki bezapelacyjnie do takich należy. Nie wolno też zapomnieć, że najważniejszym celem, jaki powinien przyświecać rodzicowi podczas zakupu idealnego prezentu, jest sprawienie swojej latorośli wyjątkowej radości.